Salgur
Salgur_resim
Slider

ASKERİ SAĞLIK VE
KULLANIM İZLEME SİSTEMİ

ASKİS™ Askeri Kara Araçları Ömür Devri Lojistik Kestirimci Bakım Sistemi, askeri paletli ve tekerlekli kara araçları için, özel tasarlanmış elektronik sensör ve bileşenler marifetiyle, elde edilecek verileri Yapay Zeka ve Büyük Veri teknikleriyle işleyen, Endüstri 4.0 içinde evrimleşen uçtan uça MİLLİ KESTİRİMCİ BAKIM sistem çözümüdür.

ARAÇ İÇİ KONUŞMA

SİSTEMİ

Askeri kara araçlarında kullanılmak üzere araç içi personelin operasyonel koşullarda sesli iletişimini sağlayan ve dış operasyon birimleri ile yetkiler dâhilinde haberleşmesini gerçekleştiren askeri standartlarda bir elektronik sistemdir. Mikrofonlu giyilebilir kulaklıklar aracılığı ile kablolu iletişimle araç içi haberleşme sağlanmaktadır. Harici iki araç telsizi ile haberleşme kabiliyeti bulunmaktadır. Sistem; merkez kumanda birimi (komutan), nişancı, sürücü ve personel modülü, harici hoparlör, mikrofonlu giyilebilir kulaklıklar ve kablo setlerini içermektedir.

SİREN ANONS

SİSTEMİ

Siren Anons Sistemi; araç çevresine yerleştirilmiş mikrofonlarla dış ortamdan alınan sesi gelişmiş sayısal sinyal işleme ve gürültü filtreleme algoritmalarından geçirerek, iç hoparlör birimine iletir ve araç içindeki personelin dinlemesini sağlar. Araç içine konumlandırılmış el mikrofonu ve kontrol paneli yardımıyla personel dış ortama anons/ikaz yapabilir. Yapılan anons; yüksek kaliteli ve güçlü ses yükselteçleriyle dış ortama uygun hoparlörlerle iletilmektedir.

SÜRÜCÜ BİLGİ

SİSTEMİ

Sürücü Bilgi Sistemi, araç motor bilgilerini (araç hızı, motor devri, motor soğutma suyu sıcaklığı, motor yağı sıcaklığı, çalışma süresi), personel emniyet kemeri durum bilgisini, mayın kilidi durum bilgisini, infilak bastırma sistemi durum bilgisini kullanıcısına tek bir ekran ile sunan sistemdir.

Sürücü, 3.8” boyutundaki bilgilendirme ekranında, CAN veri hattından gelen durum mesajlarını ve bağlı olduğu çevre birimlerin Bilgi/Uyarı/Hata mesajlarını görür.